Menu Zamknij

Lubień – Szkolenie dla Rady Pedagogicznej z zakresu Bezpieczeństwa

18 lutego 2019 roku eksperci Fundacji Polskie Centrum Analityczne – Krzysztof Danielewicz i Marcin Siuda – przeprowadzili szkolenie dla Rady Pedagogicznej w Liceum Ogólnokształcącym Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Bohaterów Monte Cassino w miejscowości Lubień. W trakcie szkolenia szczególną uwagę poświęcono omówieniu sposobów postępowania w przypadku takich zagrożeń, jak: wtargnięcie do szkoły osoby z niebezpiecznym narzędziem tzw. aktywnego strzelca, znalezienia się w sytuacji zakładniczej czy otrzymania telefonu o bombie w szkole.

Przedstawiono także autorski model identyfikacji symptomów zbliżającego się zagrożenia, którego wprowadzenie w placówce edukacyjnej daje duże szanse na neutralizację niebezpiecznych sytuacji przed ich wystąpieniem. Prowadzący szkolenie omówili także najczęściej występujące niedociągnięcia w zakresie bezpieczeństwa fizycznego w polskich szkołach oraz sposoby ich skorygowania.

Szkolenie spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem, o czym świadczy zaproszenie prowadzących do realizacji kolejnych takich zajęć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *