Menu Zamknij

Eksperci PCA na konferencji Polska-Europa-Świat. Dylematy bezpieczeństwa globalnego, zorganizowanej przez fundację Stratpoints

W dniu 9.05.2019 w Warszawie zorganizowana została przez fundację Stratpoints konferencja poświęcona bezpieczeństwu. Była to I Międzynarodowa Konferencja z cyklu „Polska-Europa-Świat. Dylematy bezpieczeństwa globalnego”. Temat przewodni to: „Unia Europejska i NATO jako fundament euroatlantyckiego systemu bezpieczeństwa”.

Konferencja zgromadziła wielu przedstawicieli świata polityki, nauki i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Zabrakło jednak reprezentantów obecnego obozu władzy.  W części wprowadzającej głos zajęli: były prezydent RP Bronisław Komorowski, były wicepremier i obecny poseł Tomasz Siemoniak, senator Bogdan Klich.

W konferencji uczestniczyli eksperci fundacji Polskie Centrum Analityczne: Marek Baranowski, Wiesław Dziepak, Dariusz Kilian, Maciej Matysiak i Marek Napierała.

Do dyskusji w ramach czwartego panelu zatytułowanego: „Perspektywa UE–Polska–NATO, czy musimy wybierać?” zaproszony został nasz przedstawiciel, jednocześnie ekspert fundacji Stratpoints Maciej Matysiak. Odniósł się on do współczesnych zagrożeń teleinformatycznych, w związku ze zbliżającymi się wyborami do parlamentu UE, Sejmu i Senatu RP, w kontekście możliwości wpływania zewnętrznego na wynik wyborczy.

W trakcie dyskusji panelistów oraz odpowiedzi na pytania uczestników, wybrzmiało wiele interesujących poglądów, opinii oraz wniosków odzwierciadlających obecny stan naszego bezpieczeństwa oraz perspektyw jego rozwoju.

Konferencję obserwowały i komentowały powszechnie dostępne media. Całość na żywo relacjonowana była przez kanał Youtube. Aktualnie jej przebieg jest dostępny pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=iRQLDcQ4uDY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *